• Новак
Кометска Горна Заптивка Поставена За Сузуки

Кометска Горна Заптивка Поставена За Сузуки

Rating 
DEN 975.84

Достапност
Производот е достапен

Кометскиот Комплет За Заптивки од Горниот Крај доаѓа со се што ви треба за правилно да ја завршите целосната обнова на горниот крај на вашиот мотор. Кометик ги произведува своите дихтунзи за да го надмине квалитетот НА ОЕМ од хемиски отпорни, неазбестни, флексибилни fiмидни влакна кои се ламинирани на врвот на јадрото од нерѓосувачки челик. Ова создава густи, премногу робусни дихтунзи кои нема да се преклопат или кинат за време на инсталацијата, давајќи му на горниот крај тесните заптивки што му се потребни за да продолжи да работи силно, без оглед на брзината.Одговара на следново : Сузукирм125 1993-2000 Комплетни комплети за заптивки од горниот крај со дихтунзи за глава и основа. Ламинирани constructionмидни влакна изградба. Материјалот за заптивка е ламиниран на врвот на јадрата од нерѓосувачки челик. Fiмидните влакна не содржат азбест. Дихтунзите се флексибилни и нема да се кинат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката