• Новак
Ед Образование Мали Мечки, Мини Тегла, Сет од 60

Ед Образование Мали Мечки, Мини Тегла, Сет од 60

Rating 
DEN 535.04

Достапност
Производот е достапен

Едх Образование Мали Мечки, Мини Тегла, Комплет од 60 |овој сет вклучува 60 шалтери во форма на мечка во 6 бои : црвена, жолта, портокалова, сина, зелена и виолетова. Вклучува и 1 пинцета и водич за активност. Малите Мечки помагаат во развојот на раните математички вештини како што се сортирање, моделирање и секвенционирање. Децата исто така можат да користат Мали Мечки како практичен ресурс за вежбање собирање, одземање и множење. Создадете секвенци и обрасци со детални шалтери за мечки кои содржат насмевки, кревање раце и ранци. Децата ќе развијат фини моторни вештини и координација рака-око додека ги користат пинцетите за да ги соберат и постават мечките. Направени од густа пластика, овие манипулативи се дизајнирани да траат со години. Малите Мечки се спакувани во пластична тегла со капак за лесно чистење и складирање. Големина : 1 "H x 1" W. за возраст 3+. Едх Образование Мали Мечки, Мини Тегла, Во собата на 60 : . Овој сет вклучува 60 шалтери во форма на мечка во 6 бои : црвена, жолта, портокалова, сина, зелена и виолетова. Вклучува и 1 пинцета и водич за активност. . Малите Мечки помагаат во развојот на раните математички вештини како што се сортирање, моделирање и секвенционирање. Децата исто така можат да користат Мали Мечки како практичен ресурс за вежбање собирање, одземање и множење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката