• Новак
Сирино Шест-Лесен Затворен Лустер, Мат Црна Завршница Со Метални Бронзени Акценти, Двобоен

Сирино Шест-Лесен Затворен Лустер, Мат Црна Завршница Со Метални Бронзени Акценти, Двобоен

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Производот е достапен

Осветлете ги влезовите, одличните простории и трпезариите со извонредно осветлување на лустерот. Лустерот сирино со шест светла боја во мат црна и метална бронза создава топол, гроздобер изглед. Нијансите свртени нанадвор обезбедуваат рефлектирачка позадина на сите украсни светилки, совршено надополнување на модерните или индустриските поставки. Вестингхаус е доверлив, глобален бренд. Вестингхаус знае осветлување и нуди производи со исклучителен квалитет, сигурност и функционалност. Референтен број на производот 65758. Уникатен лустер во гроздобер стил е совршен за трпезарии, дневни соби или фоаје. Може да се инсталира на наклонети тавани, вклучува инструкции и хардвер за монтирање за лесна инсталација. Висина 34-1/4 инчи, Дијаметар 23-1/4 инчи, Максимална виси должина 34-1/4 инчи, прилагодливи прачки, (2) 4-3/4 инчи должина, (2) 9-1/2 инчи должина. Користи шест светилки со средна основа од 60 вати (не се вклучени), за дополнителна гроздобер жалба користете сијалици со јасна влакно Од вестингхаус Т9. Петгодишно ограничување против дефекти во материјалите и изработката, етл/ЦЕТЛ наведени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката