• Новак
Женска Сафари Шапка Ув Заштита Широк Раб Риболов Шапка

Женска Сафари Шапка Ув Заштита Широк Раб Риболов Шапка

Rating 
DEN 135.36

Достапност
Производот е достапен

Материјал : 100% полиестер. Затворање На Копчето. Боја : како што покажува првата слика. Количина : 1. Ткаенина што дише : женската капа за сонце е изработена од супериорен полиестер за брзо сушење, пријателски за кожата, лесен, дише за носење. Мрежестите слоеви во голема мера ја промовираат циркулацијата на воздухот и овозможуваат влагата и топлината лесно да избегаат од овие капи; внатрешна лента за пот. фитили потта подалеку од очите и лицето; ве одржува ладни и удобни во текот на летото. СОВРШЕНА КАПА ЗА ЗАШТИТА од СОНЦЕ : шапката за заштита ОД УВ за жени има флексибилен широк раб и UPF 50+ заштита од сонце, што може да блокира 98% од штетните зраци; широкиот раб од 3,35 инчи обезбедува совршена сенка на лицето, вратот и ушите. Без разлика дали правиш. активност на отворено или работа на отворено, оваа капа подобро ќе ве заштити од изгореници од сонце. Неопходни за вашите летни денови. Капа за опашка : Дизајнирана Со дупка за опашка на задниот дел од шапката, што им носи многу удобност на жените со долги опашки или бухти. Можете лесно да ја ставите косата низ дупката и да ја држите подалеку од вратот. Нема повеќе окови за оние кои работат на отворено. или женски спортски ентузијасти на отворено. Копчињата од двете страни на капачето ви овозможуваат да ги менувате стиловите за повеќе искуства. ЕДНА ГОЛЕМИНА НАЈМНОГУ ОДГОВАРА : летна капа во Секојдневен стил, цврсто и удобно вклопување. Обем на капа : 21-23 инчи, висина на капа : 4 инчи, прилагодлива еластична тока на задниот дел од риболовната капа за да го прилагодите обемот на капата за да одговара на големината на главата. Слободно прилагодлив. ременот за брадата обезбедува удобно вклопување и ефикасно спречува шапката за заштита ОД УВ да дува на ветрот. ФУНКЦИОНАЛНА И ПРАКТИЧНА - оваа капа за сонце со широк обод е спакувана и спакувана, лесна за носење во багажот, торбата или чантата, додека сепак ја одржува својата форма. Одличен избор за редовно секојдневно носење и активности на отворено особено како риболов, плажа, пешачење,. кајак, лов, кампување, градинарство, патување, базен, сафари, голф и многу повеќе. Женска САФАРИ Шапка Ув Заштита Широк Обод Риболов шапка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката