• Новак
Франкфорд Арсенал Вчитување Алатки Платина Серија Месинг Фен

Франкфорд Арсенал Вчитување Алатки Платина Серија Месинг Фен

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

Франкфорд Арсенал Платина Серија Месинг Фен Франкфорд Арсенал Платина Серија Месинг Фен Е совршена алатка за сушење на вашата пушка и пиштол месинг по влажни процеси за чистење на куќиштето, како што се ротирачко превртување или ултразвучно чистење. Одделните и отстранливи садови ви овозможуваат да исушите различни калибри во исто време без да ги мешате заедно. Машината За Сушење Месинг е единица со голем капацитет што може да исуши до 1.000 парчиња месинг за пушки или до 2.000 парчиња месинг за пиштоли од 9 мм. Овој фен може да ги исуши месинг куќиштата внатре и надвор за помалку од еден час. Греењето со присилна конвекција на воздухот ја намалува можноста за водени жигови на вашиот ново чист месинг и моќниот систем за греење од 500 вати брзо и доследно го загрева воздухот, намалувајќи го времето на сушење. Горниот монтиран вентилатор гарантира дека не може да се акумулира влага од процесот на чистење во колото. Садовите за сушење имаат ситно рендано дно и ребра за задржување за да го одржат вашиот месинг одвоен на различни слоеви. Франкфорд Арсенал Платина Серија Месинг Фен.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката