• Новак
Fighter Fighter - Кооперативна игра за семејна игра со кооперативна умешност, на возраст од 8+, 1- играчи, мин

Fighter Fighter - Кооперативна игра за семејна игра со кооперативна умешност, на возраст од 8+, 1- играчи, мин

Rating 
DEN 175.84

Достапност
Производот е достапен

Дали сте подготвени да станете професионален херој? Willе мора да фрлите коцки со целиот ваш фокус и умешност за да ја погодите целната табла и да ги победите тие фиенти! Вашата цел е да стигнете до последната просторија и да го победите последниот шеф! Dungeon Fighter е игра со кооперативна умешност за 1-6 играчи каде што фрлате коцки на целта во чудесни начини да ги победите чудовиштата во смртоносна зандана! Ова ново издание е рестартирање што ја презема смешната акција за фрлање коцки на оригиналниот борец за зандана и го носи на едно сосема ново ниво! Комуницирајте брзо, комуницирајте добро! Или на друго место нема да стигнеш многу далеку. Кооперативна зандана Крајлер : Истражете, соберете богатство и борба против чудовишта. Декстерноста е клучна! Фрли ги коцките и удри во целната табла за голем успех. Забава за најмногу 6 играчи. Влезете во оваа тристепена зандана и се соочуваат со бескрајни орди на чудовишта.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката