• Новак
Коверти од кора и заптивка, 5,75х8,75, сини рециклирани, 100 пакувања

Коверти од кора и заптивка, 5,75х8,75, сини рециклирани, 100 пакувања

Rating 
DEN 127.84

Достапност
Производот е достапен

Понекогаш се што ви треба е сигурен плик. Ништо екстравагантно, ништо над врвот, ништо што вреска, сакам или треба внимание. Само обичен плик што ги држи тие покани и/или писма за вас. Ако ја кимнавте главата кон тие претходни реченици, овие коверти за затворање се совршени за вас. Нашите природни коверти го прават вашиот избор што е можно поедноставен. Со голема работа што ја имаме со нашите цени за затворање, што не треба да сакаме за овие коверти? Исто така е мазно на допир, така што не постои начин да ја добиете таа ужасна болка што е прицврстена при намалување на хартијата. (Ние сме компанија за хартија, разбираме кратења на хартија.) Бело, светло и светло е начинот да се оди понекогаш. Лесно, пискав лимон, нели? (Океј, можеме да разбереме пресеци на хартија, но дефинитивно не ја разбираме таа фраза. Стискањето лимон трае работа! Но, исто така .. не стискајте лимон ако имате исечена хартија. Може ли да врескате Ouch!? Кога сакате многу или ефтин плик! А9 коверти мерка 5,75 x 8,75. Боја : Сина. Големина : A9 (5,75 x 8,75 инчи). Количина : 100 по пакет. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе. Овој плик е обликуван од хартија од 60lb, има мазна завршница и затворање на лепила за лепила од кора и заптивка!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката