• Новак
15.6 HD Лаптоп 8-Јадро AMD Ryzen 5700U 12GB RAM DDR 256GB M. NVMe SSD AMD R R Графика USB - C HDMI WiFi Читач На Бт Картички W W Повторно Додатоци

15.6 HD Лаптоп 8-Јадро AMD Ryzen 5700U 12GB RAM DDR 256GB M. NVMe SSD AMD R R Графика USB - C HDMI WiFi Читач На Бт Картички

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Рок едигитал продава компјутери со надградени конфигурации. Ако компјутерот има модификации (наведени погоре), тогаш кутијата на производителот се отвора за да се тестира и прегледа и да се инсталираат надградбите за да се постигнат спецификациите како што се рекламираат. Компјутерска Серија : . HP Дома и бизнис Лаптоп. Прикажи : . 15.6" дијагонала, ФХД (1920 х 1080), ИПС, микро-раб, анти-отсјај, 250 гниди, 45% НТСЦ. Процесор : . AMD Најновите Ryzen 7 5700 U (8 Јадра, 16 Теми, 8 M L3 Кеш) база фреквенција 1.8 GHz Макс Турбо Фреквенција 4.3 GHz. Меморија : . Надградба НА 16 GB DDR4. Складирање : . 256 GB M. 2 NVMe SSD. Графика : . Интегриран AMD Radeon RX Vega 8 Графика. Комуникации : . Realtek Wi-Fi 6 (1x2) и bluetooth 5.2 комбо (поддршка на брзини на пренос на гигабитни датотеки). Тастатура : . Тастатура со целосна големина. Камера : . HP Вистинска визија 720p HD камера со интегрирани дигитални микрофони со двојна низа. Оперативен систем : . Прозорци 11 Дома. Порти 2 x USB 3.1 Gen 1 Тип-А (Пренос На Податоци Само); 1 x AC паметен пин; 1 x HDMI 1.4 b; 1 x слушалки/микрофон комбо. Дополнителни Информации : . Димензии : 9.53 "х 14.11" х 0.78 " инч 3.75 фунти. Бесплатни рок едитал додатоци : . 1xhdmi кабел, 1xusb Продолжен кабел, 1x Mousepad [(Моќни Перформанси СО AMD Ryzen 7 5700 U)] Најновите AMD Ryzen 7 5700 U (1.8 GHz база часовник, до 4.3 GHz макс поттик часовник, 8 MB L3 кеш, 8 јадра, 16 теми). [(Прилагодување)] Печатот се отвора за надградба На Хардвер/Софтвер само за подобрување на перформансите. Надградба НА 16 GB DDR4 SDRAM, 256 GB M. 2 NVMe SSD, Не-ДВД. [(Дисплеј и Графика)] 15.6" дијагонала, HD (1366 x 768), микро-раб, Bright View, 250 nits, 45% NTSC, Интегриран AMD Rx RX Vega 8 Графика; HP TRUEVISION HD Камера со интегриран дигитален микрофон со двојна низа. [(Поврзување)] Realtek Wi-Fi 6 (1x2) и bluetooth 5.2 combo (поддршка на гигабитна стапка на податоци), 1 x USB 3.1 Gen 1 Тип-C (Само Пренос На Податоци, 5 Gb/s стапка на сигнализација); 2 x USB 3.1 Gen 1 Тип-А (Само Пренос На Податоци); 1 x AC паметен пин; 1 x HDMI 1.4 b; 1 x слушалки/микрофон комбо. [(Рок едигитален Пакет)] Windows 11 Дома, природна сребрена тастатура Со Целосна големина со нумеричка тастатура, 3-ќелија 41 Wh Li - yon до 9 часа, 9,53 "x 14,11" x 0,78 " инчи 3,75 фунти, Природно Сребро, слободен Рок е.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката