• Новак
13' 10' Стигнале Црна Рамка Двор Тенда, Песок Боја

13' 10' Стигнале Црна Рамка Двор Тенда, Песок Боја

Rating 
DEN 3519.84

Достапност
Производот е достапен

Надмудрете го времето СО Тенди За Двор ШТО СЕ Повлекуваат АЛЕКО. Оваа тенда обезбедува совршена количина на сенка за вашиот двор или балкон и ефикасно го штити вашиот дом или бизнис од оштетување од сонце или слаб дожд. Изграден со елегантна црна рамка, овој модерен дизајн покажува помалку нечистотија и остатоци од почестите бели рамки. Ткаенината нуди покриеност до 119 квадратни метри и е изработена од 100% полиестер за најдобро да ве заштити од елементите и да ја одржува внатрешноста на вашиот дом ладна во топлите денови. Вклучена е едноставна рачна рачка која ја отвора или затвора тендата во рок од една минута и не бара електрична енергија. Потребно е склопување. Вклучена е едногодишна Гаранција. АЛЕКО 13 х 10 стапки (3,9 х 3 м) Стигнале Црна Рамка Двор Тенда. Совршен за додавање сенка, заштита од дожд и привлечност за ограничување на вашиот дом или бизнис. Рачната чудак ја отвора тендата брзо, непречено и тивко без потреба од електрична енергија. Делумно или целосно повлечете ја тендата за прилагодено решение за сончева сенка на дворот; до 119 квадратни метри покриеност. Црната рамка овозможува помалку нечистотија да се покаже, во споредба со почестите бели рамки, одржувајќи ја вашата тенда да изгледа добро во годините што доаѓаат. Вистински Димензии На Рамката : 13,1 х 9,8 Стапки. Вистински Димензии На Ткаенината : 12,7 х 9,8 Стапки. Тежина На Производот На рамката : 45 килограми; Тежина На Производот На Ткаенината : 8,8 килограми. Материјал На рамката : челик и алуминиум обложен со прав. Материјал од ткаенина : издржлив, ПОЛИЕСТЕР отпорен на ув и временски услови. Доаѓа со стандардни вертикални ѕидни држачи, но може да се монтираат и под настрешницата на покривот или до дното на хоризонталната површина со помош на дополнителна Таванска Заграда. Вклучува : (1) Рамка, (1) Рачка Чудак, (1) Завртка Кутија, (1) Поддршка Ролери Центар, (1) Тенди Ткаенина, (1) Ткаенина Кабел, (2) Прирачници. Боја На Рамка : Црна. Боја На Ткаенина : Песок. Забелешка : за да спречите кршење, не оставајте тенди отворени за време на силни ветрови, силен дожд или снежни услови, бидејќи гаранцијата не покрива физичко оштетување, како што е оштетување предизвикано од екстремни временски услови. Едногодишна Гаранција.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката