• Новак
Наја Изуми-Резиденција Во Областа Лос Анџелес-Винил

Наја Изуми-Резиденција Во Областа Лос Анџелес-Винил

Rating 
DEN 256.32

Достапност
Производот е достапен

ПРЕСТОЈ ВО ОБЛАСТА ЛОС АНЏЕЛЕС е главното деби на етикетата од мултиинструменталистот, кантавтор и продуцент Наја Изуми. Преклопување на виртуозно прислушување со две раце, елоквентно фразирање и тремоло што го искривува времето по бавно капење душа од мед, Наја зборува преку неговата музика како звукот да тече низ него. Дијагностициран со аутизам На 16-годишна возраст, Наја го напушти средното училиште за да се приклучи на Работниот Корпус пред да одлучи да ја следи својата целосна сила од соништата, да се шета по улиците и да изведува стотици свирки низ целата земја пред да се насели во Лос Анџелес. Во 2018 Година, наја ја оствари својата победа на високо посакуваниот Натпревар ЗА Мало Биро НА НПР со неговата песна "Мек Говорен", што му донесе на музичарот голем договор за рекорди на етикети со Ремек-Дела На Сони Музика. На "Резиденција Во Областа Лос Анџелес" Наја соработуваше Со продуцентот Тони Берг [Питер Габриел, Фиби Бриџерс] и снимаше Во Студиото Саунд Сити, изведувајќи вокал, гитара, бас, тапани, Јапонско Кото, мандолина, цитерн и многу повеќе. Од крчкавиот фанк beам на "Чесност" до застрашувачката соло изведба на " Природна Катастрофа", зачадениот вах на "Шест Инчни Стилети" и бујните хипнотички мелодии на "Добар Во Тоа Да Се Биде Осамен", албумот ја прикажува уметноста на Наја на секое ниво. Суптилна почит кон неговата усвоена домашна база, "Резиденција Во Областа Лос анџелес" претставува сојуз на практика и магија, техника и дух, интензивна мисла и неограничени емоции. Наја Изуми-Резиденција Во Областа Лос Анџелес - Винил Издавачка Куќа : Ремек-Дела. Музички Жанр : R&B / Душата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката