• Новак
Дневна Соба Канцеларија Спална Соба Тепих Дома Декоративни Низок Профил Област Килим Модерен Кат Мат Кујна Бања Вратата Правоаголни

Дневна Соба Канцеларија Спална Соба Тепих Дома Декоративни Низок Профил Област Килим Модерен Кат Мат Кујна Бања Вратата Правоаголни

Rating 
DEN 2591.84

Достапност
Производот е достапен

краток опис не е достапен Нашите килими се направени од полиестерски ткаенини. Не пролевајте и не избледувајте, тоа ќе ви даде чувство на мекост. Опремен со поддршка против лизгање, точки за држење. Овие модерни Уметнички килими се идеални за дрвени подови или керамички плочки, а исто така може да се стават покрај вашиот кревет или софа за дополнителна удобност. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници и совршен за килими за спална соба за девојчиња и момчиња. Прашината и нечистотијата на површината лесно може да се отстранат, убедливо или вакуумирање или тресење или користење градина за плакнење на подната подлога на отворено. 4 големина на располагање, 40*60см/15.75 "*23.62", 50*80см/19.69 "*31.50", 60*90см/23.62 "*35.43", 80*120см/31.5"*47.31".Секој килим е погоден за повеќето внатрешни дизајни и прави суптилен, но длабок додаток во секоја просторија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката