• Новак
Храна Жив Кромид Лук Фла Крекери, Оз

Храна Жив Кромид Лук Фла Крекери, Оз

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Органски Суровини Вегански Глутен Бесплатни5гр Протеини, 7г Влакна и 5г Омега-3 по порција не-Гмокошерсертифицирани Вегани како закуска-Горива Како оброк уживајте во овие прекрасни крекери веднаш од торбата, користете како леб, распаѓајте на салата или со вашите омилени натопи и намази!Внатре во ова пакување, робусните вкусови на лук, кромид и домат се комбинираат со орев ленено семе за да создадат вкус спакуван удар на добрина. Храната Жива е семејна компанија посветена на изработка на здрава храна, бидејќи исто како и вие, длабоко се грижиме за храната што ја јаде нашето семејство. Значи, ќе ги најдете само најквалитетните сертифицирани органски состојки во храната што ја правиме.Нашите крекери оживуваат кога ќе натопиме сурови ленени семиња во филтрирана вода за да го започнеме процесот на germење (или никнување). Ова ја зголемува хранливата вредност, биорасположивоста и ги олеснува џвакањето и варењето. Потоа, нежно ги дехидрираме нашите крекери преку ноќ на многу ниска температура. Нашиот деликатен процес ги зачувува виталните живи enими и основните хранливи материи, а во исто време, создавајќи крцкава, крцкава, солена закуска. Ова внимание на деталите, ни овозможува да ги изработиме сите наши производи со највисок квалитет на вкус, свежина и основна исхрана. Без Одрекување Од Глутен и Гмо Овие изјави НЕ се оценети од фда. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Храна Жив Кромид Лук Лен Крекери, 4 Мл.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката