• Новак
Мид Инструменти Поларис Рефлектор Телескоп

Мид Инструменти Поларис Рефлектор Телескоп

Rating 
DEN 735.84

Достапност
Производот е достапен

Телескопот Поларис 114мм има отвор од 114мм и фокусна должина од 1000мм (ф/8.8). Стабилниот Екваторијален Држач вклучува контролни кабли со бавно движење кои овозможуваат лесно и брзо гледање низ различни насоки. Со вклучените додатоци како Што Се Визир Со Црвени Точки, Леќа 2x Барлоу и (3) Окулари кои обезбедуваат различни нивоа на зголемување-ова ќе ви даде разноврсност со кратки и долги растојанија, Поларис 114мм доаѓа во комплет со се што ви треба за да ги видите чудата на ноќното небо првиот пат надвор. Кога е целосно составен, Поларис 114мм тежи приближно 22,3 фунти. Секој поларис телескоп, исто така, доаѓа Со Autostar® Suite Astronomer Edition Софтвер НА ДВД. Овој бонус ДВД ќе ви помогне да го научите ноќното небо и прикажува повеќе од 10.000 небесни објекти, вклучувајќи планети, ѕвезди, галаксии и маглини. Мид Поларис германски Екваторијален Рефрактор Телескоп : Телескоп доаѓа во комплет со се што ви треба за да ги видите чудата на ноќното небо за прв пат. 114мм (4.5?) Рефлектирачкиот Телескоп обезбедува светли и детални слики што се совршени за гледање небесни објекти. Се одликува со поголема стабилна екваторијална монтажа со контроли со бавно движење што го олеснува следењето на небесните објекти додека се движат низ ноќното небо. Доаѓа со 3 окулари кои обезбедуваат ниско, средно и високо зголемување за гледање на широк спектар на објекти (Месечина, планети или длабоко небо).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката