• Новак
Торта Тестер Игли Празник Нерѓосувачки Челик Еднократно Торта Тестирање Игли Практични Торта Тестер Ражен Игли За Кујна Дома Пекарница Алатки

Торта Тестер Игли Празник Нерѓосувачки Челик Еднократно Торта Тестирање Игли Практични Торта Тестер Ражен Игли За Кујна Дома

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Функција : овие игли за тестирање торта се применуваат за тестирање на напредокот на вашата торта или леб без оштетување на храната, лесен за употреба и лесен за чистење, мал симпатичен дизајн го прават тоа лесно држете Погодно за употреба : едноставно ја вметнувате иглата во средината на тортата, потоа извлечете го и видете го остатокот на иглата за да процените дали тортата е варена, ако иглата излезе чиста, тортата е подготвена. Практичен дизајн : вистинската големина и дизајнот на рачката на нашиот ражен за тестер за торта го прават тестирањето лесна работа и вашата рака нема да биде жешка, подобро проценете го напредокот во готвењето на храната, олеснете го процесот на подготовка на храна. Заштедете време и енергија : поседувајќи ја оваа игла за тестирање торта за печење, повеќе не треба да трошите чепкалки за заби или дрвени кибритчиња за оваа едноставна задача, што во голема мера ви заштеди енергија и придонесува за намалување на отпадот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката