• Новак
Пар Ракавици За Пливање Ракавици За Обука За Пливање Неопренови Ракавици Мрежести Фитнес Водоотпорни Ракавици За Обука За Пливање Нуркање Со Ремен За Зглоб Црно

Пар Ракавици За Пливање Ракавици За Обука За Пливање Неопренови Ракавици Мрежести Фитнес Водоотпорни Ракавици За Обука За Пливање

Rating 
DEN 223.20

Достапност
Производот е достапен

Опис : . Одликувајќи се со уникатен дизајн со отворен прст, овие ракавици за пливање обезбедуваат поголема флексибилност и дишење за вашите раце и ќе овозможат лесно истекување на водата, што го намалува товарот на вашите раце и носи подобро искуство во пливање. Овие ракавици за пливање со прилагодливи ремени за зглоб се дизајнирани да додадат зголемен отпор и зголемена сила, одржувајќи ги рацете подвижни и овозможувајќи ви да се истакнете на часови по аеробик во вода и обука за отпор. Изграден е од материјал за нуркање. Постојат две големини за да изберете : С, М, Л. Фантастично е во часовите по аеробик во вода, програмите за отпор и тренинзите во базен. Име На Предметот : Ракавици За Пливање. Материјал : Нуркачки Материјал. Карактеристики : Добра Еластичност, Удобна, Фина Изработка. Детали За Големината : . Големина на с : 19,7 см х 17,4 см/7,76 "х 6,85" (Прибл.). Големина М : 21см х 18,8 см/8,27 "х 7,4" (Прибл.). Л Големина : 22см х 19,8 см/8,66 "х 7,8" (Прибл.). Забелешки : . Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите. Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење. Пакетот Вклучува : . 1 Пар Ракавици За Пливање Количина и големина : ќе добиете 1 пар ракавица за пливање, Големина С : 19,7 см х 17,4 см/7,76" х 6,85" М Големина : 21 см х 18,8 см/8,27" х 7,4" Л Големина : 22 см х 19,8 см/8,66" х 7,8", што може да одговара на рацете на повеќето луѓе. Убава водоотпорност : нашите мрежести ракавици се изработени од неопренови материјали, кои се одлични за обука за отпорност на вода, и тие се дизајнирани да ја зголемат отпорноста и да изградат сила; нашите ракавици за отпорност за тренинг на горниот дел од телото во базенот, што може да помогне во тонирање и зајакнување на мускулите. Практично за употреба : ракавиците за пливање лесно се вклучуваат и исклучуваат; и со прилагодливиот ремен за зглоб, не треба да се грижите дека ќе падне во вода. Плетени прсти : дизајнот на мрежестиот прст е да го зголеми погонот низ водата, а дизајнот на прстот го прави пофлексибилен и дише кога вежбате пливање. Апликација : ракавиците за пливање се погодни за водна фитнес класа, сурфање и качување на телото; со нашите ракавици, можете да уживате во нуркањето и да спречите повредување на рацете при нуркање, тие исто така можат да ги загреат вашите раце.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката