• Новак
Целосно Затемнување Краток Завеса Валанс, Прачка Џеб Светлина Блокирање Мали Ниво Завеса

Целосно Затемнување Краток Завеса Валанс, Прачка Џеб Светлина Блокирање Мали Ниво Завеса

Rating 
DEN 1.67

Достапност
Производот е достапен

Опис : . Висококвалитетна Ткаенина : Изработена од висококвалитетен 100% полиестер. Тројно ткаени ткаенини кои се супер меки за допир. Боја бледнеат отпорни и солза отпорни. Нема лабави нишки и нерамни рабови. Врвот На Џеб Прачка : Изградена со џеб прачка (3 инчен внатрешен дијаметар). Одговара на стандардни прачки и лесен за закачување и движење. Одлични завеси за изработка додаваат луксуз во вашиот дом додека ја зголемуваат заштитата на приватноста. Перформанси на затемнување : овие завеси за затемнување можат ефикасно да ја балансираат температурата со изолација од топлината на летото и студот на зимата. Блокирајте 90% -98% од сончевата светлина, УВ зраците и уличните светла за да обезбедите добар сон или дремка. Лесна Нега : машина за перење. Не избелувајте. Железо на ниски температури (доколку е потребно). Одличните Перформанси за блокирање На Светлината Обезбедуваат Квалитетен Сон : тешко е да се одморите во текот на денот кога сонцето силно тече низ прозорецот од спалната соба завесите за затемнување лесно го решаваат овој проблем бидејќи го поттикнуваат најдобриот можен сон и нудат најудобно опкружување за дневните прагови и оние кои имаат проблеми со заспивањето, со автоматско затемнување и намалување на нивото на бучава. Различната боја има различни перформанси на затемнување : колку е потемна бојата, толку се подобри перформансите на затемнување. Од бело до црно ефектот на затемнување ќе се зголеми од 90% до 98%. Повеќекратна Апликација : Погоден За спална соба, дневна соба, кујна, канцеларија, расадник, детска соба, хотел и др. Со овие завеси за намалување на бучавата, можете добро да спиете ноќе и да дремнете некое време. Материјал : Полиестер. Врвен Стил : Џеб Од Прачка. Посебна карактеристика : Затемнување. Шема : Шарени. Боја : Темно Сива, Црна, Беж, Бела, Темносина. Големина : 52"*15", 26"*24"*2, 26"*30"*2, 26"*36"*2, 26"*45"*2, 42"*63". Пакетот вклучува : . 1 Компјутер Валанс ЗАВЕСА ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА Овие термоизолирани завеси за затемнување ќе направат забележителна разлика во буџетот, намалете ги трошоците за греење и ладење со спречување на влегување на сончева светлина и нацрт. Материјал нашиот валанс за завеси за прозорци е изработен од 100% Врвна полиестерска ткаенина на 330gsm, кои нудат највисок квалитет и издржливост. 2 инчен џеб за прачка ќе биде лесно виси. Завеси За Прозорци За Блокирање На Топлинска Изолација овој валанс за затемнување користи технологија за тројно ткаење за да ја направи завесата потрајна, густа и долготрајна, високи перформанси за блокирање на поголемиот дел од сончевата светлина и штетните УВ зраци. Природно Затемнување Користете ги нашите валанси за затемнување за да го покриете горниот/долниот дел од прозорците. Совршен избор за спална соба, кафуле,дневна соба, кујна и бања итн каде и да сакате да користите. Лесна Нега овие завеси за блокирање на светлината може да се мијат во машина, без белење и железо на ниска температура доколку е потребно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката