• Новак
14к Бело Злато Црн ФВ Културен Бисер Вистински Дијамантски прстен

14к Бело Злато Црн ФВ Културен Бисер Вистински Дијамантски прстен

Rating 
DEN 12191.84

Достапност
Производот е достапен

Атрибути : . Фрлен. . Атрибути : . Полиран. . Атрибути : . 14к Бело злато. . Атрибути : . Дијамант. . Атрибути : . Искористи. во 10к жолто злато. . Атрибути : . Искористи. во 18к жолто злато. . Атрибути : . Поставен сет. . Атрибути : . Искористи. во 18к бело злато. . Атрибути : . Црн културен бисер. . Атрибути : . Квалитет. . Метал : . 14к Бело Злато. . Просечна Тежина : . 1,89 ГМ. . Дијамант Тежина : . 0.02 кт. . Големина На Предметот : . 6.00. . Тип На Производ : . Накит. . Тип На Накит : . Прстени. . Тип На Прстен : . Бисер Прстен. . Материјал : Примарен. Злато. . Материјал : Примарна Боја. Бело. . Материјал : Примарна-Чистота. 14К. Позлата : . Родиум. . Продадени По Единица : . Секој. . . . Камен Тип : . Дијамант. . Камен Боја Одделение : . Јас - Џеј. Камен Јасност : . Јас2 (А). . Камен Форма : . Круг. . Метод На Создавање Камен : . Природно. . Камен Сече : . Фацетирани. . Големина На Камен : . 1,3 мм. Камен Количина : . 2. . Камена Тежина : . 0.010 кт. . . . Камен Тип : . Бисер. . Бисер Тип : . Слатка вода. . Камен Форма : . Бисер Половина Дупчат. . Метод На Создавање Камен : . Културен. . Камен Третман : . Боење. . Камена Боја : . Црно. . Големина На Камен : . 5,50 мм. Камен Количина : . 1. . Камена Тежина : . Кт 14к Бело Злато 5,5 мм Црн ФВ Култивиран Бисер Вистински Дијамантски прстен.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката