• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Зимска плажа“ платно уметност од Керол Халок

Трговска марка ликовна уметност „Зимска плажа“ платно уметност од Керол Халок

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Керол Halocsubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има плажа и шумичка од дрвја под зимско небо. Истакнати бои : светло сина, сива, бела, црна, тен, зелена боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. плажа и шумичка дрвја под зимско небо.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката