• Новак
R концепти предни сопирачки и ротори комплет

R концепти предни сопирачки и ротори комплет

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

R1 концепти серии за сопирачки серија обезбедуваат висококвалитетна моќност на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е во еден пакет. Вашите ротори на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји. Сите ротори на сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни измени. Замена на комплетот за комплети за сопирачки за сите-во-еден : R1 концепти Eline Series Предна и задна сопирачка комплет доаѓа со (4) ротори на сопирачките со високи перформанси (8) Перформанси на сопирачките и хардверот. Ротори на сопирачките со високи перформанси : Направено од леано железо G3000 со цинк за крајна заштита од 'рѓа. Изградени со спецификации на О.Е.М во умот, не е потребна модификација . Крајно запирање на моќта : Душни дупки и дизајнот на шалтерите спречува пукање и градење, ја подобрува вентилацијата и ја расипува топлината. Наменето за помазно и потивко запирање, изградено за подолги, постојани перформанси на сопирањето . Ниска прашина и бучава : Влошките на сопирачките доаѓаат со треперки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, специјалната специјална формулација на ОЕП за азбест обезбедува одлична отпорност на бледнее. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките . Сигурна изведба на улиците : Дијамантски склопен дизајн Зголемете го залак на подлогата за сопирачките, го продолжува животот на подлогата на сопирачките и служи како индикатор за абење на роторот што ви дава глава пред следната замена . одговара на Изберете : 2005, 2005, 2005, 2006-2008 Chevrolet Corvette 2009 Chevrolet Corvette GT1 2005.2006 Cadillac XLR 2007 Cadillac XLR-V и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката