• Новак
Сензор за брзина на ALS Intermotor ABS

Сензор за брзина на ALS Intermotor ABS

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

SMP ALS2629 Интермоторниот сензор за брзина на ABS се вклопува во 2012 година-2009 Nissan Murano Секој сензор за брзина на заклучување користи OE конектори и терминали, обезбедувајќи точна врска со вода, тесна врска со прицврстувачот на моторот. Грумите и жицата клипови се вклучени во прицврстувачот што обезбедува соодветно монтирање и рутирање во рамките на шасијата за автомобили за ефикасно решение за поправка. Висококвалитетна стакло засилена пластична смола обезбедува и отпорност на висока температура и заштита на животната средина. Секоја директна жица за замена на жицата доаѓа со заштитен ракав, спречувајќи жици да се караат и создаваат кратки кола . Сензор за брзина на ABS.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката