• Новак
Паѓа Мост Свеќи-Сина Смрека, Миризливи Тегла Свеќи

Паѓа Мост Свеќи-Сина Смрека, Миризливи Тегла Свеќи

Rating 
DEN 206.40

Достапност
Производот е достапен

Сина Смрека-Фатете го духот на празниците со овој силен, вистински и волшебен мирис на природно кедрово дрво и бор. Го сакаме овој мирис и мислиме дека и вие ќе го сакате.Затворете ги очите, земете длабок, релаксирачки здив.. и оставете ја аромата на вашиот омилен мирис да се измие над вас. Нека ги разбуди вашите сетила, врати убави спомени, постави расположение, подигнете го духот или едноставно ќе ви даде тивко смирувачко чувство за мир и спокојство. ДИЗАЈН : едноставен црно-бел дизајн го надополнува секој декор. ИЗРАБОТКА : Секоја свеќа е извонредно рачно изработена, индивидуална злобна, истурена и натопена со миризливо масло. Откако ќе се изладат свеќите, тие се надополнуваат, чистат, етикетираат и се испраќаат до вас во рок од 1-2 дена. Тие не содржат никакви вештачки бои или бои. МИРИСИ : Свеќите Од Мостот Фолс имаат над 160 мириси, а нашиот специјално измешан восок овозможува посилни миризливи свеќи, како и подолго, почисто согорување. Неодамна додадовме уште 10+ мириси во нашата постава. ГОЛЕМИНИ НАШАТА НОВА Големина На Примерок од 6 Унци, како и нашата Тегла од 16 Унци и нашата тегла од 26 Унци. (Опционалните) капаци за унцата 16 и 26 се убав, рустикален црн метал/калај капак со отсечена "Ѕвезда" или Ракуван Капак. Нашата свеќа од 6 унци има пластичен капак за прицврстување. ИСПОРАКА : сите наши свеќи веднаш се испраќаат во рок од 1-2 Работни Дена по приемот на нарачката. Нарачките добиени ОД 5 ЧАСОТ (Е. С. Т) недела-четврток ќе бидат испратени следниот работен ден. Нарачките добиени ПО 5 ЧАСОТ (е. С. Т) недела-четврток ќе бидат испратени во рок од 2 Работни Дена. Нарачки добиени во петокот и саботата, нормално ќе брод во понеделникот. : Мостот фолс Свеќите се гордо рачно изработени и нарачките се обработуваат секојдневно. ГРИЖА за : силно препорачуваме да ги следите упатствата за изгореници на дното на секоја тегла за да ги добиете најдобрите перформанси од вашите свеќи. Нема додадени вештачки бои или бои. ЗА НАС : Свеќите Од Мостот Фолс не купуваат, препродаваат или препродаваат други производи од производители на свеќи. Ние не сме голема компанија, но ние сме многу добри во она што го правиме. Сите наши свеќи се направени со вас, нашите клиенти, на ум. Ние ги користиме само најдобрите свеќа восок и мирис масла, и истурете во мали серии за да се обезбеди највисок квалитет на производот. Оди напред, нема да бидеш разочаран. Се што треба да направите е да ги кренете нозете и да се опуштите.."Со Свеќа Од Мостот фолс.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката