• Новак
Строго Жици: Строго Класици, Бк 2: Виола

Строго Жици: Строго Класици, Бк 2: Виола

Rating 
DEN 130.24

Достапност
Производот е достапен

Оваа флексибилна колекција на гудачки ансамбли ќе инспирира изведба на камерна музика додека ги запознава почетниците со некои од најголемите класични теми некогаш напишани. Во корелација Со Строго Жици, Книга 2, Строго Класици, Книга 2 содржи 14 ансамбли кои опфаќаат четири века музика. Неговиот флексибилен формат обезбедува можности за изведба за соло (со придружба на пијано), дует и трио преку ансамбл со целосна низа. Строго Класици, Книга 1 воведува 18 дополнителни ансамбл парчиња кои се во корелација Со Строго Жици, Книга 1. Федерација фестивали 2020-2024 избор. Строго Жици : Строго Класици, Бк 2 : Виола (Мека).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката