• Новак
Цврст 14к Бело Злато 5х Овален Танзанит Ааа Симулиран ЦЗ Прстен

Цврст 14к Бело Злато 5х Овален Танзанит Ааа Симулиран ЦЗ Прстен

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Материјал : Примарна Чистота : 14кфиниш : Полиран Камен Тип_1 : Симулиран Цстоун Тип_2 : Танзанитестоун Боја_1 : Вајтстоун Боја_2 : Сина Количина_1 : 1стоун Количина_2 : 1платинг : Ширина На Родиум : 1,5 Ммстоун Тежина_1 : 0,012 Цтстоун Тежина_2 : 0,270 ctstone Clarity_1 : si2/si3 (Aaa)Материјал : Примарна : Златна Комплетност : Комплетна (Вклучени Се Сите Камења)Форма На Камен_1 : Облик На Кружен Камен_2 : Големина На Овален Камен_1 : 1,4 Mmstone Size_2 : 5,00 X 3,00 mm Stone третман_2 : греење тип на производ : накит тип на Накит : прстени продадени од единица : Секој пол : женски материјал : Основно - Боја : Белење Тип : Скапоцен Камен Сече_1 : Facetedstone Cut_2 : Facetedstone Создавање Метод_1 : Simulatedstone Создавање метод_2 : Simulatedstone Создавање метод_2 : Simulatedstone Создавање method_2 : Simulatedbirthstone month_2 : (12) decemberstone боја одделение_1 : g - istone квалитет_2 : вистинско злато од 14к : Овој Прстен Може Да Се Изработи И По Ваш Избор На Цврсто 14к Бело, Жолто Или Розово Злато За Истата Цена. Прстените на голдија се печат со "14К" како симбол на автентичност и ветување за исклучителен квалитет. 14к златото нема да оксидира или обезбојува. Носете го овој прстен секој ден, насекаде!. ДЕТАЛИ : овој прстен има ааа квалитетна кубна цирконија. ЦЗ се рачно поставени, високо полирани во цврста/вистинска златна поставка од нашите искусни златари. НАДГРАДБА НА ВИСТИНСКИ ДИЈАМАНТИ : Доколку се побара, можеме да ја монтираме и оваа ставка со симулирани дијаманти. Ве молиме контактирајте не за цените. ПОДГОТВЕН ЗА ПОДАРОК : за себе или за некој близок, овој вистински златен златен прстен од 14к е совршен подарок за родендени, годишнини, дипломи, свадби, свршувачки, невестински забави, Денот на Мајката, Денот На Вљубените, Божиќ или само за да кажете "те сакам."Тоа е совршена алтернатива за симулирани дијаманти ископани на земја и двојки, како и прстен" безбеден за одмор"," секојдневен "прстен и/или прстен" ветување". ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО : вашето купување е придружено со 30 ден, без проблеми, гаранција за враќање на парите и пристигнува со бесплатен подарок. Во случај да не сте задоволни со купувањето после тоа, ве молиме контактирајте не директно. Ние сме компанија со седиште ВО САД и се гордееме со супериорната услуга за клиенти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката