• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Чаир за чувари на живот во Зора“ од Брук Т. Рајан

Трговска марка ликовна уметност „Чаир за чувари на живот во Зора“ од Брук Т. Рајан

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Брук Т. Рајансубјект : Пејзаж-апестит : Beachy Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има столче за бело чувар на живот во празна плажа. Истакнати бои : сива, бела, кафеава боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите светски современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бело чувар на чувари на живот на празна плажа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката