• Новак
EverSertart плус олово киселина автомобилска батерија, големина на групата

EverSertart плус олово киселина автомобилска батерија, големина на групата

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Почнете со вашиот автомобил и повторно работи со инсталацијата на автомобилската батерија Ever Sertart Plus Plus 12 Volt (Големина на групата 58). Компатибилен со голем број на правила, модели и години. Погодно лоцирани врвни натписи за лесно поврзување на позитивни и негативни терминали. Оваа олово киселина автомобилска батерија обезбедува 560 ладни засилувачи за засилувачи за сигурен старт во сите временски услови. Погодно инсталиран и тестиран во локален центар за автомобили. Ever Sertart Plus Lead Acid Cartovetive Battery, Group Size 58 (12 Volt/550 CCA). Сигурна почетна моќност. 2 -годишна гаранција за замена. Студените засилувачи на ладење : 560. Топ пост. Водечка киселина автомобилска батерија се вклопува во разни прави, модели и години. Потребна ви е помош за наоѓање на вистинската батерија? Алатка за пребарување на батерии. Бесплатно тестирање и инсталација на батерии во вашиот локален центар за автомобили за нега. Ако треба да се ослободите од старата батерија, има бесплатно рециклирање на батеријата на олово на вашиот локален. ** Прикажаната цена не го вклучува основното полнење на батеријата (варира по состојба). За да го избегнете ова основно полнење, донесете ја старата батерија во замена за време на купувањето. Ако ја немате старата батерија за време на купувањето, едноставно донесете ја подоцна заедно со потврдата и ќе се издаде основно враќање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката