• Новак
Карат Т.В. Дијамант 10K бело злато кластер Двојно ореол невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10K бело злато кластер Двојно ореол невестински сет

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Изработено во 10к бело злато, овој ангажман прстен прикажува кластер на форма на перница од пенливи тркалезни дијаманти во центарот, со двојно ореол на пенливи кружни дијаманти. Шанк на прстенот е поставен со тркалезни дијаманти кои додаваат повеќе искра и има координативна лента со тркалезни дијаманти за да го комплетираат ансамблот. 1/3 КТ. Т.В. Дијамантски прстен. Код за оценување на бојата со дијаманти : H-I. Код за оценување на јасноста на дијаманти : I2. Поставено во 10к бело злато. Увезени. Diamенски дијамантски невестински прстен поставен во 10к бело злато. Фотографијата може да биде зголемена и/или подобрена . скоро сите скапоцени камења се третирани за да ја подобрат нивната убавина и да бараат посебна грижа . целата тежина на каратот од скапоцен камен (Кт. Т.В.), доколку се спомене, се приближни; Варијансата може да биде 0,05 карат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката