• Новак
Карат Т.В. Дијамант двојно ореол 10kt сет за ангажман на бело злато

Карат Т.В. Дијамант двојно ореол 10kt сет за ангажман на бело злато

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Необичен, сепак блескав, овој сет на невестински дијаманти е само нејзиниот стил. Модерен во бело злато, прстенот за ангажман има централен камен. Рамка со помали дијаманти со акцент го обвиткува централниот камен во пенлива прегратка и исто така го украсува рингот на прстенот. На денот на вашата свадба, координативните свадбени ленти со дијаманти се вклопуваат во горниот и долниот дел на прстенот за ангажман, завршувајќи го изгледот. Дарежлив изглед на убовта, овој невестински сет плени со дијаманти и светла полирана сјај. Империјал 1 Карат Т.В. Дијамант двојно ореол 10kt сет за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 1 КТ. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt White Goldavailable во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката