• Новак
2.56Ct Round Cut Yellow Yellow Simulation Diamond Gem Real 14K жолто злато прилагодливо ласерско гравирање на ореол за ореол за вечна уникатна изјава за уметност деко, венчавка за венчавки, не

2.56Ct Round Cut Yellow Yellow Simulation Diamond Gem Real 14K жолто злато прилагодливо ласерско гравирање на ореол за ореол

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

** Секое парче е критички дизајнирано и внимателно изработено како дел од нашето најсовремено производство на убави накит што се наоѓа во широк спектар на стилови и лабави камења, кои варираат од природни, до лабораториски создадени и симулирани камења .. . . Главен камен. Камењата што ги продаваат Клара Пучи се оригинални скапоцени камења. Информациите дадени во врска со намалувањето, јасност и големината на нашите камења се автентични. Со повеќе од 30 години искуство, нашите одлични рејтинзи и прегледи на клиенти се директен резултат на нашите високо ценети производи и услуги .Cut : пресек на скапоцен камен, форма, или аспекти, што го прави да блесне. Коло : боја, почнувајќи од безбојни до разни нијанси. Тежина на камен или маса пораки : Карат вкупна тежина (CTW) оригинални скапоцени камења; Понудени по непобедливи цени . продадени од Клара Пучи и се бесплатни од конфликти. Загарантиран сет во Solid, 14 K или 18 K автентицирано, печат злато. Сите предмети што се продаваат од Клара Пучи вклучуваат ограничена гаранција. Производите за дизајнирање дизајнирани, произведени и продадени само од Клара само од Клара Пучи во Соединетите држави .. Странични камења : . . . Руски симулирани дијаманти. . Сметани како еден од премиерите симулирани дијаманти во светот, нашите руски симулирани дијаманти се внимателно направени за да бидат скоро беспрекорни и безбојни. Тие опфаќаат исти визуелни карактеристики, форми, стилови и способност да сечат стакло како природни дијаманти. Според мислењата на повеќето експерти, рускиот симулиран дијамант е супериорна алтернатива на природниот дијамант затоа што за истиот пресек, јасност, боја и тежина на каратот на природен дијамант, нашите симулирани дијаманти на оценка за квалитет на VVS1 се само дел од трошоците. Трансформирајте го вашето парче во крајно уникатен чувар со персонализиран ласерски грав (текст ограничен на максимум 6 карактери). Секој аспект на нашето убаво производство на накит е критички дизајниран и внимателно изработен како дел од нашиот специјализиран процес на производство на зелено производство . 60-дневна опција за враќање на кавгата, ние нудиме ограничена гаранција за живот што опфаќа оштетени, обезцветени или облачни камења; Заменет без полнење. Испратена во нашата комплементарна кутија за подароци Клара Пучи со најбрза, најсигурна услуга за испорака за придобивките од нашите купувачи, обезбедувајќи соодветни мерки за безбедност. Сите продадени накит, произведени и дизајнирани од Клара Пучи, се гарантирани дека се бесплатни од конфликт и придружени со нашата картичка за автентичност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката