• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Нека универзумот ве сака“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Нека универзумот ве сака“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, црна рамка

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „Нека универзумот ве сака“ платно уметност од Роберт Фаркас, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено за да се обеси, созречен рамковен уметнички дел има силуета исполнета со галаксија на една девојка која гушкаше силуета исполнета со шума од стаг пред месечината исполнета со галаксија. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката