• Новак
Арен Стрингер - Амити Неволја

Арен Стрингер - Амити Неволја

Rating 
DEN 319.20

Достапност
Производот е достапен

Арен Стрингер-Амити Неволја. Унисекс тешката памучна маичка е основниот елемент на секоја гардероба. Тоа е основата врз која расте секојдневната мода. Специјалните откачени влакна обезбедуваат мазна површина за врвна живост и острина на печатењето. Нема странични шевови значи дека нема чешање прекини под рацете. Рамената имаат лента за подобрена издржливост. 100% памук (содржината на влакна може да варира за различни бои) средна ткаенина (5,3 мл/ид2 (180 г/м2)) класичната етикета за Кинење со вклопување Е верна на големината. Арен Стрингер-Амити Неволја.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката