• Новак
Трговска марка ликовна уметност „ризичен пат“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „ризичен пат“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „ризичен пат“ платно уметност од Роберт Фаркас, Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Framed Art Piece има лисица која стои зад синиот триаголник што содржи шумска сцена. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката