• Новак
Клон Млазница V Печатач Млазница 3д Печатач Делови

Клон Млазница V Печатач Млазница 3д Печатач Делови

Rating 
DEN 2704.00

Достапност
Производот е достапен

Спецификација : . Материјал : Месинг и црвен бакар. Режим на производство : ЦПУ. Дијаметар на жица : 1,75 мм. Тип (Опционално) : 0.2/0.3/0.4/0.5/0.6/0.8/1.0/1.2 Мм. топлинска спроводливост : 105w/m.k. Цврстина : 3.0 Mohs. Максимална температура на печатење : 300. Коефициент на термичка експанзија : 18,0 um/м.°C. Соодветни материјали : PLA, ABS, TPU, PA, итн. Компатибилен : Погоден За сите модели. Нето тежина : 1,9 гр. Големина : 12,5 х 7 х 6мм/0,5 х 0,3 х 0,2 мм. Потекло : Континентална Кина. Тип На Ставка : Млазница. Број На Модел : V6 Млазница. Забелешка : . Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите. Благодарам!. Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-2 см поради рачно мерење. . Вклучени : . 1 х Млазница Месинг И Бакарен Материјал : оваа млазница за печатач е изработена од месинг и бакар. Значи, неговата цврстина е многу висока и отпорна на абење. Тоа е издржлив ДЕЛ ОД 3Д печатач. Двојно Мастило Со Три Дупки : Инсталирајте ја оваа млазница за печатач, што може да го удвои излезот на мастилото. Ова е многу заштеда на мастило, но исто така ги подобрува перформансите на машината. Добра Спроводливост На Топлина : Бидејќи оваа млазница е изработена од месинг, многу добро ја спроведува топлината. Месинг е еден од најпознатите термички спроводливи материјали. Овој вид на функција ја прави машината за печатење да работи побрзо. Не мора да поминувате премногу време чекајќи да се испечати хартијата. CHT Клон Млазница : ОВАА CHT Клон Млазница Може да испорача двојно поголема стапка на проток на нормална V6 млазница. Треба да замените само една млазница за да постигнете ефект на вулканска млазница, зголемувајќи ја брзината на печатење. Совршено е за печатачи со голема брзина. За да ја подобрите ефикасноста на печатењето, заштедата на енергија и заштитата на животната средина. Многу е погоден за МНОГУ 3Д печатачи. Мазна Внатре : внатрешната дупка на млазницата на овој печатач е толку мазна што нема да влијае на печатењето. Смиреноста внатре ќе го оштети печатачот и ќе ја промовира заштитата за печатење machine.So можете да го користите со доверба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката