• Новак
Нов 97 - 5216GB Управувач одговара 2013-Ram МЕМОРИЈА

Нов 97 - 5216GB Управувач одговара 2013-Ram МЕМОРИЈА

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Градејќи се на долгогодишно искуство користејќи обратен инженеринг за преработка на производи за управување, инженерите НА КАРДОНЕ прецизно дизајнираа Кардонски Нови Кутии за Управување за да ги поправат сите оригинални слабости во дизајнот. Сите ротирачки и активирачки компоненти се правилно стврднати, мелени и полирани за да се обезбеди долговечност. Секоја единица е компјутерски калем вентил избалансиран и тестиран при оптоварување за да се обезбеди сигурност. Испорачани Со о. е.-одделение пломби, О-прстени и чизми, Кардоне Нови Управувачки Кутии обезбедуваат о.е. перформанси на Кои можете да се потпрете. Апликација За Возило : Ram Меморија 2500 2020-13, 3500 2018-13. 100% компјутеризирано тестирање при оптоварување обезбедува сигурни перформанси. Сите ротирачки и активирачки компоненти се правилно стврднати, мелени и полирани за да се обезбеди долговечност на компонентите и нивните соодветни заптивки. Сите единици на решетката и шипката/менувачот се среќаваат или надминуваат о. е. форма, вклопување и функција. Компјутеризираното балансирање на вентилот на калемот обезбедува исклучително чувство и способност за враќање. Еколошки слој обезбедува чист изглед и спречува ' рѓа. Испорачано Со заптивки Од О. е., о-прстени и чизми за да се обезбедат оптимални перформанси на запечатување и долговечност. Ое Референца : 491101АА0А 491109Н00А 49110ЈА100 49110ЗХ02А 49110ЗХ70А. Одговара Изберете : 2013-2022 RAM МЕМОРИЈА 2500 2013-2022 RAM меморија 3500 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката