• Новак
Елама Луксматте Вајт Вечера Во Собата

Елама Луксматте Вајт Вечера Во Собата

Rating 
DEN 447.84

Достапност
Производот е достапен

Комплетот За Вечера Од 20 Парчиња Елама Лукс носи стил на масата за обожавање на семејството и гостите. Минималистичкиот дизајн совршено го нагласува секој оброк, било да е тоа основен појадок или раскошен ручек. Направен од конструкција на каменина, комплетот има презентација со врвен квалитет и издржливост. Безбедна машина за миење садови за лесно чистење и безбедна микробранова печка за брзо загревање. Оваа поставка за место е погодна за секоја ситуација било да е тоа за секојдневни дружења или специјални прослави. Сет : 20 парчиња Прибор за Јадење. Материјал : Каменина. Заврши : Мат. Облик : Круг. Боја : Бела. Безбедна Машина За Миење Садови. Микробранова Печка Безбедно. Комплетот Вклучува : Четири Чинии за Вечера 10,5, Четири Чинии За Десерт од 8 инчи, Четири чинии 6 инчи, Четири Чинии Со Овошје од 4,5 инчи, Четири Чаши 13оз. По Точка Мерења : Вечера Плоча : 10.5 во дијаметар, 1 во висина, 2 фунти тежина. Десерт Плоча : 8 во дијаметар, 0,8 во висина, 1,1 килограми тежина. Сад : 6 во дијаметар, 2,75 во висина, 1,3 килограми тежина. Сад со овошје : 4,5 во дијаметар, 2,75 во висина, 0,75 килограми тежина. Кригла : 4,75 во должина, 3,5 во ширина, 3,6 во висина, 13оз капацитет, 0,75 килограми тежина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката