• Новак
Божиќна Колекција 44 Памучни Ленти шиење И занаетчиска Ткаенина со завртка, Повеќебојна

Божиќна Колекција 44 Памучни Ленти шиење И занаетчиска Ткаенина со завртка, Повеќебојна

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Додадете малку боја на вашиот проект со нашите нови ПЕЈАЧКИ ТКАЕНИНИ 100% памучна ткаенина со прстен. Пејачката ткаенина има ултра меко чувство на раката, искористувајќи го процесот на вртење на прстенот. Совршен за ватирање, облека и за сите ваши проекти за шиење и изработка. Нашата врвна памучна ткаенина со прстен ви нуди избор од 2 јарди и 8 јарди во должина. Со методот на лесна нега, живописната боја и врвниот квалитет, сигурно ќе ви донесе големо задоволство. 8 Јарди, 288 (Л) Х 44 (В)Инчи. Увезени. Не е наменет за детска облека за спиење. Грижа : машинско перење нежен студ со слични бои, белило без хлор, сушење на суво ниско, ладно железо.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката