• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Акварел Крст 3“ платно уметност од Jeanан Плут

Трговска марка ликовна уметност „Акварел Крст 3“ платно уметност од Jeanан Плут

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крст преку сцена со зелена лента. Јас сум во најголем дел самоучен сликар, фотограф и график Уметник. Студирав сликарство на UWO во Ошкош, ВИ и поминав разни часови по уметност низ годините. Забележав за дизајнер на домашен декор 16 години, но сега сум сам во последните 5 години. Некои од мојата работа вклучуваат wallидна уметност, рачно насликан мебел, садови за вечера, сребрени производи, насликани стакло, облека, накит, чевли, чанти, свеќи, рамки, кутии, производи за хартија, календари, ткаенини, килими, постелнини, перници и осветлување. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Крст над зелена лента сцена.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката