• Новак
Трговска Марка Ликовна Уметност Голем Данец Платнена Уметност Од Ј Ховенстин Студиос

Трговска Марка Ликовна Уметност Голем Данец Платнена Уметност Од Ј Ховенстин Студиос

Rating 
DEN 607.84

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Ј Ховенстин Студиосубјект : Хуморстил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има портрет на Голем Данец со црвена шамија на главата.Ј Ховенстајн го помина својот возрасен живот користејќи ги своите вештини што е можно повеќе. Тој беше креативен директор во наградуваниот каталог, освои некои награди за неговата уметност и фотографија, ја имаше својата работа виси во домовите на луѓето низ целата земја и спаси два кита. Неговото најголемо достигнување во животот, иако Му Ја дава Целата заслуга На Бога, е неговото семејство. Одлична сопруга, три убави ќерки, два сина ги смета синовите што никогаш ги немал. Шест, наскоро ќе наполнат седум, убави внуци кои го тераат да одговори на такви пирсинг прашања како "дали глувците можат да танцуваат?". Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Портрет На Голем Данец со црвена шамија на главата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката