• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Астер“ платно уметност од Фиона Стоук-Гилберт

Трговска марка ликовна уметност „Астер“ платно уметност од Фиона Стоук-Гилберт

Rating 
DEN 2601.60

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Фиона Стоукс-ГилбертСубјект : Флоралстил : Тип на модернопродукција од средниот век : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розов цвет на врвот на украсената црна позадина. ГИЦЕ (ЈЕЕ-КЛАЈ) е напредно Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фиона Стоукс-Гилберт „Астер“ платно уметност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката