• Новак
Хамилтон Преклопни И Лежечки Столици Адирондак, Преклопни Османлии, Преклопна Странична Маса

Хамилтон Преклопни И Лежечки Столици Адирондак, Преклопни Османлии, Преклопна Странична Маса

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Добредојдовте во хајвуд. Добредојдовте на релаксација. Со својата класична форма, нашиот Стол Хамилтон е навистина икона за дизајн. Комбинирајќи безвременски стил, удобност и функционалност, тој е дел од Колекцијата highwood - ® Адирондак. Овој неверојатно разноврсен стол и османлиски наскоро ќе станат ваш стол за моментална релаксација. Практичната Странична Маса За Преклопување Адирондак нуди отпечаток ефикасен во просторот. Најдобро Од с,, висококвалитетната поли граѓа Од Хајвуд не апсорбира влага и одбива нечистотија и нечистотија, што го прави чистењето ветре. Столот Хамилтон е вешто изработен за да обезбеди светилиште во различни поставки.. однесете го до езерото, поставете го покрај базенот, донесете го на плажа. Палетата highwood ' ® нуди широк спектар на бои кои сигурно ќе го разубават вашето парче рај. висококвалитетната поли граѓа highwood нуди најреален изглед на природно дрво БЕЗ главоболки ЗА одржување или замена на секои неколку сезони. Ние сме горди да обезбедиме материјал за замена на дрво по избор за најголемите тематски паркови Во Америка, крајбрежните одморалишта и кабинети за топла када.. сега достапно за вашиот двор! Истражете ја целата линија на производи highwood ' ® за да ги координирате другите убави и издржливи производи за да го подобрите вашиот надворешен простор за живеење. Уште не сум сигурен? Побарајте бесплатен производ за да можете лично да ја видите бојата и составот на highwood. Столот е тестиран на оптоварување, според astm F1858-98 (2008) стандард за пластичен мебел за лежење На Отворено и има капацитет од 400 фунти. Потребно е одредено склопување (видете водич за склопување) и собрани димензии на столот = 80"L x 56"d x 34"H (95lbs). Собранието бара безжичен шрафцигер/вежба или мулти-битна рачка за приложениот торкс малку. Гордо И 100% Направени Во Родниот Град, НА ГОДИШНО ниво од рециклирана пластика, еко-пријателски, комерцијални материјали. Нуди нежно закривен грб и набори за лесно складирање и транспорт. Се одликува со опција за лежење која ви овозможува да го прилагодите аголот на столот назад за врвна релаксација. Издржлив материјал отпорен на избледување составен со хардвер од нерѓосувачки челик од 304 степени значи ултра ниско одржување-оставете го надвор во текот на целата година. Доаѓа со 12 - годишна станбена гаранција на производителот. Некои склопови се потребни и собрани поставени димензии = 80 "Л х 56"Д х 34" Ч (95 фунти).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката