• Новак
Соимои Жолта Кадифена Ткаенина Лисја И Молци Инсекти Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

Соимои Жолта Кадифена Ткаенина Лисја И Молци Инсекти Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Кадифе ✤ Техника : Плетени. ✤ Предиво брои : 75 D/144 F.✤ GSM : 180 gsm. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Инсекти. ✤ Материјал : 95 % Полиестер и 5% спандекс. ✤ Ширина : 58 инчи. ✤ Функција : 2-насочен истегнување, Средна Тежина. Употреба : оваа Кадифена ткаенина Соимои е 2-насочно истегнување погодно за фустани, костими, облека за танцување, домашен декор и специјални прилики. ✤ Нега за перење : Рачно перење Или машинско перење нежно, ниско сушење. Притиснете на задната страна, само на пареа. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Кадифена Ткаенина Во Инсекти Печати Со 2-Насочно Истегнување. Истегнувањето Е На Страната На Ширината, А Не На Страната На Должината. Материјал : кадифено предиво брои : 75Д/144 Ф ГСМ : 180. Ткаенината Широка 58 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Оваа Кадифена ткаенина Соимои е прекрасна 2-насочна кадифена ткаенина со истегнување на страната на ширината е погодна за фустани костими, танцување, домашен декор и специјални прилики широки 60 Инчи. Истегнување на овој кадифе е на страната на Ширината, а не на страната на должината. Нега за перење : Рачно перење или машинско перење нежно, ниско сушење На суво Притискање на задната страна, само на пареа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката