• Новак
Georgiaорџија Булдогс го покрива летото ќебе, еднострано реверзибилно, памук, 100 96

Georgiaорџија Булдогс го покрива летото ќебе, еднострано реверзибилно, памук, 100 96

Rating 
DEN 800.00

Достапност
Производот е достапен

Оваа мулти -цел ставка од покритие на колеџ е совршена за кој било број на работи. Традиционално, оваа покривка на Georgiaорџија Булдогс е направен со патент за да прикрие стар стил на утешител за кој веќе не се грижите. Само отпакувајте го патентот на дното на капакот на Duvet и нахранете го стариот утешител во него, исто како перница во перница. Додека изгледа и делува како капакот на духови, ова исто така може да се користи како летно ќебе, кога не ви треба вашиот голем топол утешител. Ние, исто така, го искористивме како пикник ќебе, двострано со големи убави лиценцирани логоа NCAA, можете да го користите ова ќебе за да седите на паркот или плажата и да го користите патентот за да носите крпи, облека или кој било број на предмети. Овој мерки за покривање/ќебе со големина на кралот : 100 "x 96 ", е направено од 100% памук Sateen, 200 броење на конец, така што лесно се мие во ладна вода и се сува суво на ниска температура. Мерки 100 "x 96". Може да се користи како дувет покритие на кралскиот кревет или да се остави празно и да се користи како масивно летно ќебе или резервно ќебе за да се гушка на каучот. Големи и живописно обоени NCAA лиценцирани логоа во вашиот омилен тим од двете страни на ќебето, навистина реверзибилни. 100% памук Sateen, 200 броење на конец е машина што се мие во ладна вода, суво суво на ниско. Увезени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката