• Новак
Дорман 615 - Задна Навртка За Вретено За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур, на Одговара избери: 1990 - ФОРД БИК, 1998 - ФОРД ВИНДСТАР

Дорман 615 - Задна Навртка За Вретено За Специфични Модели На Форд Линколн Меркур, на Одговара избери: 1990 - ФОРД БИК, 1998

Rating 
DEN 483.52

Достапност
Производот е достапен

Оваа навртка за вретено е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа навртка за вретено одговара на вклопувањето и функцијата на фабричкиот дел на одредени години, марки и модели. Идеално решение - оваа орев е сигурна замена за оригиналниот дел што недостасува или не успеа поради замор. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Бик : 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Форд Виндстар : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 Линколн Континентал : 1990меркур Самур : 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката