• Новак
Пченка Кеси За Лавиринт Кујна Кади-Кеси

Пченка Кеси За Лавиринт Кујна Кади-Кеси

Rating 
DEN 159.20

Достапност
Производот е достапен

Нашите кеси За Компостирање Лавиринт од 1,85 галони се дизајнирани да се користат специјално со нашиот Компост Од Компост Од Лавиринт од 1,85 галони И се деградираат за неколку недели откако ќе се воведат во топли влажни услови (како што е надворешен компостер). Тие не само што го прават собирањето и транспортот на вашиот органски отпад чист и лесен, туку помагаат и да се спречи вишокот трошење пластични кеси што моментално ја загадуваат нашата околина. Сите Кеси За Компостирање ЛАВИРИНТ се изградени од полимер базиран на скроб и се погодни за домашно или градинарско компостирање (вклучувајќи фарми за црви). Број на кеси вклучени : 400. Во согласност Со Американскиот И Канадскиот Стандард За Биоразградливост. Големина торба : 14.2 во х 12.6 во. Материјал : 100% компостибилен растителен материјал. По Капацитет На Торба : 1,85 литри. Помага да се намали вишокот пластични кеси што ја загадуваат нашата околина. Погоден за домашно или градинарско компостирање. Користете во вашата корпа за компост или фарма за црви.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката