• Новак
Печатење во рамка: Куќи Со Редови На Аголот на 10-ти И Т. С., НВ, Вашингтон, Д. Ц

Печатење во рамка: Куќи Со Редови На Аголот на 10-ти И Т. С., НВ, Вашингтон, Д. Ц

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Гордо направено во САД, овој висококвалитетен отпечаток за репродукција во рамка пристигнува подготвен за закачување со веќе прицврстен хардвер. Цврстата дрвена рамка е црна со мека шема на дрвени зрна. Вклучува вистинско стаклено лице не плексиглас. Изберете од две големини : рамка од 12х15 инчи (големина на печатење 11х14) или рамка од 9х11 инчи (големина на печатење 8х10). Наслов : Ред Куќи, Поглед 1, 10 И Т Св., НВ, Вашингтон, ДЦ, 2010. Творец : Хајсмит, Керол М., 1946 -, фотограф. Предмети : Америка, СадОкругот КолумбијаВашингтон (дц), ред куќи. Места : Округот КолумбијаВашингтон. Колекција : Керол М. Хајсмит Архива. Колекцијата содржи фотографии од значајни згради и проекти за архитектонско реновирање Во Вашингтон, ДЦ и низ Соединетите држави. Керол М. Хајсмит (1946-) Е Американски фотограф, автор и издавач кој фотографирал во сите држави на Соединетите држави, како и Во Областа Колумбија и Порторико. Таа ја фотографира целата Американска виста including вклучувајќи пејзажи, архитектура, урбан и рурален живот, а луѓето во нивните работни средини завршија во сите 50 американски држави како рекорд на почетокот на 21 Век.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката