• Новак
Nexen ROADIAN Mt-Кал Терен LT37X12. 50R 121q Гума

Nexen ROADIAN Mt-Кал Терен LT37X12. 50R 121q Гума

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Роудијан МТХ има агресивен дизајн кој е исклучително разноврсен за возење на пат и надвор од патот. Секоја гума може да се пофали со двоен страничен дизајн кој ви овозможува да го прилагодите изгледот на гумата на вашето возило. Roadian MTX, исто така, се одликува со стандарден дизајн со 3 Слоја и оценка За тежина Со F-Оптоварување што го прави исклучително способен за тешки влечења. Со такви солидни особини не би очекувале Роудискиот МТХ да биде толку тивок како што е на автопатот, но благодарение на неговиот патентиран дизајн на блокот на шарите, бучавата од патот е минимизирана. Nexen ROADIAN MTX-Кал Терен LT37 X12. 50 R17 121 Q гума.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката