• Новак
Делфи Фг Пумпа За Гориво Модул Одговара изберете: 1993-ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА, 1997-ФОЛКСВАГЕН КАБРИО

Делфи Фг Пумпа За Гориво Модул Одговара изберете: 1993-ФОЛКСВАГЕН ЏЕТА, 1997-ФОЛКСВАГЕН КАБРИО

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Како водечки снабдувач НА ОЕ во автомобилската индустрија, Делфи поседува повеќе од 30 ое-комерцијални иновации и 150 патенти во модулот за гориво и дизајнот на пумпата. Како резултат на тоа, нашите пумпи за гориво ги враќаат перформансите на брз притисок и интегритетот на системот за да обезбедат подобро пумпање преку помалку енергија. Пумпите за гориво делфи имаат внатрешни пружини за зголемена издржливост и зголемена стабилност, додека помалата јачина на струја става помало оптоварување на електричниот систем на возилата. Нашите пумпи за гориво вклучуваат резервоар со голем волумен за подобро справување со ситуации со ниско гориво и свиоци на возилото, како и сензори исполнети со злато на ниво на гориво за подобрена отпорност на корозија. Други придобивки од нашите пумпи за гориво вклучуваат постојан проток на пумпа, подобрен систем за филтрирање за подолг век на траење на пумпата и ремен и конектор за тело ЗА ое-сервис за супериорни перформанси, издржливост и леснотија на инсталација. Пумпа за гориво И Сет За Цедалка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката