• Новак
Дијамант Свадба Бенд ВО 14к Жолто Злато

Дијамант Свадба Бенд ВО 14к Жолто Злато

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Оваа убава свадбена лента содржи шест тркалезни дијаманти поставени во поставување на рамка. Овој свадбен бенд е изработен од 14к злато, висок полски финиш го комплетира изгледот на овој свадбен бенд. Овој 14 каратно златен прстен има поставување рамка и пенливи бели дијаманти, е прекрасен додаток на секоја гардероба за накит. Кружниот фацетиран камен седи ниско на раката за удобно секојдневно носење едноставниот, елегантен стил е одличен за секојдневна употреба или носење до состанок, коктел забава, специјална пригода, свечен настан или свадба. Вистинските, природни дијаманти се навистина најдобриот пријател на девојчето и се роден камен за месец април, совршен за хороскопските знаци Овен и Бик. Како кристално минерален скапоцен камен, дијамантот носи јасност на сето она што го правите, подигајќи ја вашата свест за светлината што сјае во вас и енергизирајќи депресивно срце. Нашиот уникатен, стилски и модерен дијамантски прстен прави прекрасен подарок за вашата мајка, девојка, сестра, најдобра пријателка и доаѓа спакуван во кутија за подароци подготвена да и ја претстави на таа посебна личност во вашиот живот. Нашиот прстен е изработен со висококвалитетно, квалитетно 14 каратно злато, најпопуларниот благороден метал. Ова ограничено издание, ексклузивен стил На Катарина сигурно ќе го подигне нејзиниот изглед каде и да оди. Уверени сме во квалитетот на нашите производи и сигурни сме дека ќе бидете целосно задоволни со овој класичен прстен. Ако поради некоја причина не сте 100% задоволни од вашето купување, нашите производи секогаш се поддржани од 100% Парите На Катарина Назад БЕЗ Прашања-ПОСТАВЕНА ГАРАНЦИЈА НАРАЧАЈТЕ СЕГА пред ДА се распродадеме ДЕНЕС!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката