• Новак
Флеш Мебел Херкулес Серија Бело Дрво Чиавари Чаир

Флеш Мебел Херкулес Серија Бело Дрво Чиавари Чаир

Rating 
DEN 9598.72

Достапност
Производот е достапен

Додадете елеганција во вашата убава установа за јадење со овој класично стилизиран стол чиавари. Столчињата чиавари покажуваат топлина и можат да се користат како што е околу масите за банкет или во редови на свадбени церемонии на отворено. Украсете со додавање бели или шарени навлаки за столици за да одговараат на боите на вашиот настан и запечатете со појас. Ставете ги овие столчиња за јадење околу вашата кујна или трпезариска маса за раскошен аранжман за седење. Ако сте планер на настани или управувате со објект за банкет, поставете ги овие столчиња за сала околу украсената маса за банкет за да обезбедите инспирација за потенцијалните клиенти. Чиавари столици се популарни столици за изнајмување за купување за вашиот бизнис за изнајмување настани, бидејќи повеќе луѓе планираат свои настани и не можат да складираат столови по огромни настани и забави. Столчињата се натрупуваат до 10 високи за да се чуваат подалеку кога не се користат и лесно се чистат по настаните. Тешка конструкција со засилени точки на стрес и капацитет за статичка тежина од 1100 фунти, овие столчиња за јадење што се редат се идеални за вашиот бизнис за изнајмување. Нека овие столчиња за забави ја инспирираат вашата следна роденденска забава, свадбена церемонија, вечера гала или корпоративен настан. Со својата издржлива, лесна конструкција и елегантен стил, овој дрвен стол чиавари ќе биде главниот избор за седење за сите ваши специјални настани, без разлика дали се во затворени простории или надвор. Дрвен Чиавари Стол. 1100 фунти. Статички Капацитет На Тежина. Магацинот Количина : 10. Лесна Конструкција На Дрвени Предмети. Засилените точки на стрес обезбедуваат поголема стабилност. Издржливост обезбедена со челик рамен приклучок капа завртка и навртка. Специјални 45° споеви инсталирани на дното на делот на предното седиште за дополнителна стабилност. Бродови Целосно Собрани. Дизајниран за Внатрешна или Надворешна Употреба. 2 Година Ограничена Гаранција На Рамка. МЕРЕЊА НА ПРОИЗВОДОТ : Вкупна Големина : 15,75"W x 18" D x 36,25 "H; Големина На Седиштето : 15,75" W x 15,75 "D x 17,75" H; Големина На Грбот : 14,5"W x 19,25" H.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката