• Новак
Кујната на кујната на еми, без gmo тофу мечка, Оз Бо

Кујната на кујната на еми, без gmo тофу мечка, Оз Бо

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Tofu Scramble на Ејми нуди дарежлив дел од тофуто од тофу, избришан со мешавина од органски зеленчук, хаш кафеав компир и исечени домати од страната. Погодно и лесен за подготовка (со 22 g протеини по порција), оваа тофу -тепачка на Ејми содржи соја, не е без ГМО, без глутен, млечни и млечни производи и без лактоза и без орев од дрво. Исто така е погоден за диета со веган и кошер. Од 1987 година, ние во кујната на Ејми произведуваме вкусна, органска удобна храна за луѓе кои понекогаш се премногу зафатени за готвење. Ејми е семејна деловна активност и ние го надгледуваме секој аспект на нашиот бизнис и се гордееме со задоволството на клиентите. Сите овошја, зеленчук и зрна што ги користиме се одгледуваат без употреба на инсектициди, ГМО и други штетни хемикалии. Ние ги подготвуваме овие состојки со исто внимателно внимание во нашата кујна како што би сакале во вашиот дом за висококвалитетни, вегетаријански и вегански оброци во стилот на домашен стил. Ниту едно месо, риба, школки, живина, јајца или кикирики никогаш не се користат во производите на Ејми. И покрај тоа што ги загревате оброците во вашиот дом, ние сакаме секој залак да вкуси како да сте гостин во наш. Еден 9 мл. Кутија од тофуто на Ејми, кое ќе го сака целото семејство. Направено од тофуто тофу се скара со мешавина од органски зеленчук и кафеав компир од хаш. Дополнето со сочна страна на исечени домати. Не GMO, вегански, глутен, овластен кошер, млечни производи и лактоза без и орев од дрво. 22g протеини во секоја порција. Snap & EBT квалификуван.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката