• Новак
Компјутер сет, сина, големина на кралот, везена текстурирана лента, тексас-како, пинтук, ватенка

Компјутер сет, сина, големина на кралот, везена текстурирана лента, тексас-како, пинтук, ватенка

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Производот е достапен

Овој кревет во боја, како тексас, во боја, 8 парчиња, е богат со детали. Везење, пинкови и ватирање на сите додаваат на интересот создавајќи пријатно, топло и секојдневно чувство за секоја современа спална соба. Везените, бои со боја и пинтирани перници и срамни го комплетираат изгледот со сè што треба во комплетот на удобност. Деним Пинак текстурирани ленти со 8 парчиња удобни сет, сина, крал. Comforter 104 "x 92" (264 cm x 233 cm) 2 Shams 20 "x 36" (50 cm x 91 cm) 2 Euro Shams 26 "x 26" (66 cm x 66 cm) 2 Декоративни перници 18 "x 18" (45 см x 45 см) и 12 ”x 18” (30 cm x 45 cm) Bedskirt 78 ”x 80” + 15 ”(198 cm x 203 cm + 38 cm). Содржина на ткаенина : 100% полиестер ексклузивно за декорација; . Пополнете : 100% полиестер, врвот на здолништето : 100% полипропилен . Упатства за нега : машина за перење. Перници : Чиста на самото место. Погледнете зашиена етикета за целосни упатства за перење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката